Haber Kritik
» Destici:Teröre Karşı Hep Birlikte Omuz Omuza Durmalıyız

Destici:Teröre Karşı Hep Birlikte Omuz Omuza Durmalıyız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, teröre karşı hep birlikte omuz omuza durulması gerektiğini söyledi.
Paylas
Destici:Teröre Karşı Hep Birlikte Omuz Omuza Durmalıyız
Siyaset - 18 Şubat 2016, Perşembe 18:53:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“LANETLİYORUM”

  BBP Lideri Mustafa Destici yaptığı basın toplantısında Ankara’daki patlamayı değerlendirdi. Destici, “Öncelikle dün akşam saatlerinde Ankara’nın göbeği diyebileceğimiz bir noktada hain, kalleş PKK – PYD terör örgütü kanlı bir saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırıyı gerçekleştiren hain PKK ve PYD terör örgütlerini bir kere daha şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.” Dedi.

“BUNLAR KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ OLAMAZ”

  “Bunlar bizim Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz.” İfadelerini kullanan Destici, “Bunlar insan olamaz. Bunlar Müslüman hiç olamaz. Bunlar hiçbir insani, İslami ve ahlaki vasıfla uzaktan, yakından ilgisi olmayan kimselerdir. Bunların yanında duran, bunlara bugüne kadar destek veren ve bugünde destek vermeye devam eden, meşruuymuş gibi göstermeye çalışılan, içerideki ve dışarıdaki tüm destekçilerini ve sempatizanlarını da kınıyorum.” Diye konuştu.

“HDP GERÇEK YÜZÜNÜ ORTAYA KOYMUŞTUR”

  Destici, “Meclisteki HDP dün teröre karşı ortak metne imza atmadı. Bir kere daha gerçek yüzünü ortaya koymuş oldu. Bu imzayı atmayarak dünkü eylemi sahiplenmiş oldu. Her ne kadar dillerinin ucuyla bir takım kınama açıklamaları yapsalar da, bu metne imza atmayarak asıl niyetlerini ve kimin (terörün) tarafında olduklarını net bir şekilde ortaya koydular. Saldırıyı yapanların yanında olduklarını net bir şekilde ortaya koydular.” Şeklinde konuştu.

“5 YILDA YİRMİYE YAKIN SALDIRI”

Terör ile topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini her zaman söylediklerini ifade eden Destici,  “Bu tür saldırıların önlenmesi, tekrarı olması istenmiyorsa, o zaman tüm unsurlarına karşı bir mücadele verilmesi gerekiyor.

Türkiye’nin değişik illerinde son 5 yıldır buna benzer yaklaşık 20’ye yakın saldırı oldu. Bu saldırılarda 300’e yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Askerimiz, polisimiz şehit oldu. Yüzlerce vatandaşımız yaralandı. Birçoğu da bugün hayatlarına engelli olarak devam etmekteler. Bu saldırılar bir türlü önlenemiyor. Burada bu saldırıların niye önlenemediği, istihbarat bilgilere neden ulaşılamadığı, niye önleyici tedbirlerin alınamadığı da artık ciddi anlamda sorgulanmalı ve masaya yatırılmalıdır.” İfadelerini kullandı.

“BU VATANIN BÖLÜNMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

  Destici: “Teröre karşı hep birlikte omuz omuza duracağız. Bu vatan, millet bizim. Bu vatanı kimsenin bölmesine, milletimizin arasına ikilik sokulmasına, milletimize zarar verilmesine müsaade etmeyeceğiz. Terörü ve onun faillerini, terör saldırılarını gerçekleştirenleri hep birlikte kınayacağız ve lanetleyeceğiz. Ama bu saldırıları önleyemeyenleri, burada önceden gerekli istihbarat bilgilerine ulaşarak tedbirleri almayanları da mutlaka masaya yatırmalıyız. Tekrar bu saldırıların olmaması için nerede eksiklik ve nerede hata varsa ortaya çıkartmalıyız. Bu eksikliğin, hatanın, zafiyetin sorumlularını da mutlaka bulundukları yerlerden uzaklaştırıp, orayı daha ehil kişileri getirerek bu saldırıların önlenmesi noktasında gerekli çalışmaları yapmalıyız.”

“ANLATILANLAR, ÜRKÜTÜCÜ VE DEHŞET VERİCİYDİ”

  Akşam saldırı haberini alır almaz ilk başta saldırının yapıldığı bölgeye gittiklerini,  daha sonra hastanedeki yaralıları ziyaret ettiklerini belirten Destici, “Burada yaralı kardeşlerimizle, yaralı yakınlarımızla ve saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarıyla görüştük. Hastane yetkililerinden bilgiler aldık. Yaralıların bizlere anlattığı çok ürkütücüydü. Bize anlatılanlar çok dehşet vericiydi. Bize anlatılanlar gerçekten bu hadisenin ne kadar büyük bir tedbirsizlik sonucu meydana geldiğini, ne tür hata zincirlerini içinde barındırıldığını çok net bir şekilde ortaya koydu. Daha önceden de bu tür bir saldırının Ankara da yapılabileceği bilgisini, istihbarat birimlerinde olduğu, fakat buna rağmen önlenemediği en çok konuşulan konuların başındaydı. Ben buradan çok açık ve net bir şekilde sormak istiyorum. Böyle bir istihbarat bilgisi varken, Ankara’nın göbeği dediğimiz noktada, en çok korunması ve saldırılara hedef olabilecek nokta da neden gerekli tedbirler alınmadı?” diye konuştu.

“BU CÜMLE YAKIŞMADI”

  Hükümet sözcüsünün“Ölenlerin tesadüfen öldüğü, kurulanların tesadüfen kurtulduğu” açıklamasını hayret ile izlediğini söyleyen Destici, “Bu cümle gerçekten Kurtulmuşa yakışmadı. Belki bunun bir adım sonrasında hükümetten, iktidardan şöyle bir açıklamada duyabiliriz; “Bu insanlar işe gitmeselerdi, o servis araçlarına binmeselerdi, servis araçları da oradan geçmeseydi, bu insanlar kurtulabilirdi.” Böyle bir mantık olabilir mi? O zaman hiç kimse evinden dışarı çıkmasın, hiç kimse işe gitmesin, hiç kimse arabasına binmesin, toplu taşıma aracı içerisinde olmasın. Böyle bir açıklama olabilir mi? Biz bu açıklamalar karşısında hayrete düşmekteyiz.” Dedi.

“DEVLET VATANDAŞIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAKLA SORUMLUDUR”

  Destici açıklamasını söyle sürdürdü: “Hâlbuki devlet vatandaşını birinci derecede güvenliğini sağlamakla sorumludur. Devlet odur ki vatandaşını tesadüfen yaşatmaz. Gerekli tüm tedbirleri alır. Elbette ki biz inanan insanlarız. Hayrında, şerrinde, ölümünde, hayatında her şeyin Allah’tan geldiğine inanıyoruz. Keşke böyle bir açıklama yapılsaydı belki daha tatminkâr, daha inandırıcı, daha insani ve İslami olurdu. İnancımızın hiçbir yerinde tesadüflere yer yoktur. Devlet güçlü bir devletse oda kendi sınırları, kendi vatanı içerisinde tesadüflere yer bırakmaz. Tesadüfleri minimize eder. En asgari düzeye indirir. Bu açıklamalardan sonra hükümet gözünde vatandaşlarımızdan yaşayanların tesadüfen yaşadığını, hayatını kaybedenlerinde tesadüfen hayatını kaybettikleri de bu şekilde öğrenmiş olduk.”

“28 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETMESİ Mİ GEREKİYORDU?

  Dün akşam PKK – PYD’ ye yapılan operasyonu da değerlendiren Destici, “Dün akşam saatlerinde PKK’nın üst düzey yöneticilerinde olduğu bir gruba karşı hava operasyonu yapıldığı bilgisini aldık. Şimdi buradan sormak istiyorum. Bu saldırı yapılmasaydı, bu hava saldırısı gerçekleştirilecek miydi? PKK’nın üst düzey yöneticilerine veya terör unsurlarına karşı saldırı yapmak için, onları imha ve yok etmek için, 28 kişinin hayatını kaybetmesi mi gerekiyordu? Ankara’nın göbeğinde PKK – PYD bomba patlatması mı gerekiyordu? Bu bomba patlamasaydı bu operasyon yapılmayacak mıydı? Gerçekten hayretler içersindeyiz.” Şeklinde konuştu.

“TERÖRLE BÖYLE MÜCADELE OLMAZ”

  “Terör ile böyle mücadele olmaz.” Diyen Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, etkiye tepki vermez. Kendisi etkin bir güç olarak, kendi toprakları içerisindeki terör odaklarını yok eder, dışarıdan saldırı planlayanlar varsa bunları da tespit eder ve bulundukları yerde imha eder. Ama maalesef bunun böyle olmadığının yıllardır görüyoruz. Teröre karşı ortak bir duruş sergileyeceğiz. İktidarıyla, muhalefetiyle, doğulusuyla, batısıyla hep birlikte el ele, gönül gönüle, omuz omuza teröre karşı mücadele edeceğiz. Ama şunları soracağız. Ankara’nın göbeğinde, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde saldırılar gerçekleşmiş ve yüzlerce insanımız hayatını kaybetmişse elbette bunun hesabını PKK ile masaya oturup müzakere edenlerden, PYD’yi bundan birkaç yıl öncesine kadar muhatap alanlardan, PYD’nin yaralılarını tedavi edenlerden, Salih Müslim’i Türkiye de ağırlayanlardan ve PYD’ ye koridor açık Türkiye sınırları içerisinden yardım gönderenlerden, yedikleri lahmacunun parasını bile devlete ödettirenlerden de elbette bunun hesabını sormamız gerekiyor.”

“BU İHMALİN SORUMLULARI ÇIKIP MİLLETE HESAP VERMELİ”

 Destici açıklamasını şöyle tamamladı: “Burada bir zafiyet var. Bu ihmalin ve zafiyetin sorumluları da çıkıp millete hesap vermeliler. Özür dilemeliler. Pişkin pişkin açıklamalar yapmamalılar. Bir vatandaş gibi, bir muhalefet partisi mensubu gibi, Twitterden  “üzüntü duyduğunu, lanetlediği” açıklaması yaparak bu işleri geciktiremezler. Sorumluluk makamında olanlar, sorunluluklarının bilinci ile hareket etmek zorundalar. Sorumluluklarının gereğini, onurlu ve şerefli bir şekilde yerine getirmek zorundalar. Bu iş bu kadar basit değil. Bu iş basit bir şekilde geçiştirilemez. Bombanın patlatıldığı yer, yıkanarak temizlenerek, olay yeri incelemesi tamamlanarak, hayatını kaybedenler defin edilip, yaralılar tedavi edilerek bu iş kapatılamaz. Bu işin hem failleri yakalanmalı hem de arkasındaki güçler tüm unsurlarıyla yok edilmeli.

  Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu saldırıda hayatını kaybeden bir basın mensubu arkadaşımız var. Gülşen Yıldız hanımefendiye de Allah’tan rahmet diliyorum. Basın camiasına da başsağlığı diliyorum.”

   Diyarbakır’da askerleri taşıyan servis aracına düzenlenen bombalı saldırı ile ilgili açıklama yapan Destici, “Daha dün akşam ki saldırının sıcaklığı gitmemişken, ülkemiz ve dünya bu saldırıyı konuşurken yeni bir acı haber ile yıkıldık. Diyarbakır Lice de askeri aracımızın geçişi sırasında hain teröristler bomba patlatarak 6 askerimizi şehit ettiler. Bu saldırıyı da şiddet ile kınıyorum. Saldırı da hayatını kaybeden askerilerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum.” Dedi.OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir