Haber Kritik
» Esnaf, Sanatkar Ve Çiftçimiz Kan Ağlarken Onlara Doğrudan Destek Vermek Yerine Yine Göstermelik İş

Esnaf, Sanatkar Ve Çiftçimiz Kan Ağlarken Onlara Doğrudan Destek Vermek Yerine Yine Göstermelik İş

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidarın süslü tasarruf  cümleleriyle vatandaşı aldattığını ve göstermelik iş yaptığını belirterek, dikkat çeken açıklamalar yaptı
Paylas
Esnaf, Sanatkar Ve Çiftçimiz Kan Ağlarken Onlara Doğrudan Destek Vermek Yerine Yine Göstermelik İş
Eğitim - 23 Ekim 2021, Cumartesi 20:30:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidarın süslü tasarruf  cümleleriyle vatandaşı aldattığını ve göstermelik iş yaptığını belirterek, dikkat çeken açıklamalar yaptı. “AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yol bellidir” diyen Ataş, “İşe sefa sürdüğü 1.150 odalı sarayı boşaltmakla başlayabilir. AKP gerçekten tasarruf etmek istiyorsa 13 uçaklı filosunu satabilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa koruma ordusuyla gezmekten vazgeçebilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa kamunun kaynaklarını beşli çeteye aktarmayı, danışmanlarına üçer beşer maaş vermeyi bırakabilir. AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yazlık ve kışlık saraylarını kamu yararına terk edebilir. Ancak, AKP bunları yapmak yerine göstermelik işler yapıyor” ifadeleriyle dikkat çekti. Milletvekili Ataş, "AKP bunları yapmak yerine bu kanun teklifinde de kamusal kaynak israfını süslü cümleler içerisinde kullanmayı tercih etmiş; esnaf, sanatkâr ve çiftçimiz kan ağlarken onlara doğrudan destek vermek yerine yine göstermelik iş yapmıştır” dedi.

 

 

 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın sıkıntılarını gündeme getirmeye ve AKP iktidarına çözüm çağrısı yapmayı sürdürüyor. Ataş, AKP tarafından Meclis gündemine getirilen sözde tasarruf girişimlerinin  göstermelik işlerden öteye gidemediğini söyledi.

AKP’NİN “TASARRUF” SÖYLEMİ SÜSLÜ CÜMLELERDEN ÖTEYE GİTMİYOR

Meclis’te, Kooperatifler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 10’uncu maddesi üzerine İYİ Parti Grubu adına söz alan Milletvekili Dursun Ataş, görüşülen kanun teklifinin ilgili maddesiyle kooperatiflerin kooperatif birliklerine, kooperatif birliklerinin de merkez birliğine ortak olmadığı takdirde kamudan desteklenen kredilere kefalet sağlanmayacağı ve tarımsal desteklemelere aracılık yapılmayacağının hüküm altına alınmak istendiğini hatırlattı.

Ataş, “Böylece kamusal israfın önüne geçileceği; esnaf, sanatkâr ve çiftçilerin bu desteklerden daha etkin bir şekilde yararlanacağı belirtilmiştir. Yani her fırsatta ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyen AKP iktidarı Kooperatifler Kanunu’nda ufak bir değişiklik yaparak kamu kaynaklarında tasarrufa gidileceğini, ekonomik kriz ve pandemide terörist ilan ettiği esnaf ve çiftçiye destek vereceğini iddia etmektedir” diye konuştu.

AKP GERÇEKTEN TASARRUF ETMEK İSTİYORSA 13 UÇAKLI FİLOSUNU SATABİLİR, 1150 ODALI SARAYI BOŞALTMAKLA BAŞLAYABİLİR

Konuşmasında iktidara seslenen Ataş, “AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yol bellidir” dedi. Ataş, “İşe sefa sürdüğü 1.150 odalı sarayı boşaltmakla başlayabilir. AKP gerçekten tasarruf etmek istiyorsa 13 uçaklı filosunu satabilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa koruma ordusuyla gezmekten vazgeçebilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa kamunun kaynaklarını beşli çeteye aktarmayı, danışmanlarına üçer beşer maaş vermeyi bırakabilir. AKP iktidarı gerçekten tasarruf etmek istiyorsa yazlık ve kışlık saraylarını kamu yararına terk edebilir. AKP iktidarı tasarruf etmek istiyorsa Merkez Bankasına müdahaleyi bırakarak vatandaşın daha da yoksullaşmasını engelleyebilir ve en önemlisi AKP tasarruf etmek istiyorsa partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden vazgeçebilir. Ancak, AKP bunları yapmak yerine bu kanun teklifinde de kamusal kaynak israfını süslü cümleler içerisinde kullanmayı tercih etmiş; esnaf, sanatkâr ve çiftçimiz kan ağlarken onlara doğrudan destek vermek yerine yine göstermelik iş yapmıştır” şeklinde konuştu.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLÎ GELİR HEDEFİ 12.484 DOLARDAN 10.703 DOLARA DÜŞÜRÜLDÜ

AKP’nin milletin önüne koyduğu hedefleri ısıtıp ısıtıp gündeme getirdiğini, ancak hedeflerin tutmadığını ifade eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "2  trilyon dolar olacak’ dedikleri yıllık gayrisafi yurt içi hasıla 1,1 trilyon dolara düşürüldü. Aynı şekilde, Onuncu Kalkınma Planı’ndaki kişi başına millî gelir hedefi 25 bin dolardı, 11. Kalkınma Planı’nda 12.484 dolara düşürüldü. Yetmedi, son orta vadeli planla 2023 kişi başına düşen millî gelir hedefi 12.484 dolardan 10.703 dolara düşürüldü” dedi.

İKTİDAR, BIRAKIN 2023’Ü BİR SONRAKİ YILI BİLE GÖRMEKTEN ACİZ DURUMDA

Milletvekili Dursun Ataş, şu ifadeleri kullandı: Kanun teklifinin genel gerekçesinde kanun teklifinin hazırlama amaçları arasında 2012-2023 Yeni Ekonomi Programı ve 12 Mart 2021 tarihli Ekonomi Reformları Eylem Planı’na atıfta bulunarak bu hedefler çerçevesinde teklifin hazırlandığı belirtilmiştir. Gelin, birlikte AKP’nin daha önceki hedeflerine bakalım. AKP’nin Onuncu Kalkınma Planı’nda hedefleri neydi? Hedefleri bugün hangi noktada? AKP 2013 yılında yayımladığı Onuncu Kalkınma Planı’nda 2023 yılı hedeflerini açıkladı, sonrasında da AKP bu hayali 2023 yılı hedeflerini her fırsatta ısıtıp ısıtıp vatandaşın önüne getirdi. Bu hedeflere göre 2023 yılında yıllık gayrisafi yurt içi hasıla 2 trilyon dolar olacaktı. Dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girecektik. Kişi başına düşen millî gelir 20 bin doların üzerine çıkacaktı. 500 milyar dolarlık ihracat yapılacak; işsizliği yüzde 5’e, enflasyonu ise tek haneli rakamlara düşüreceklerdi. Peki, sonra ne oldu? Aradan beş yıl geçti, takvimler 2019’u gösterdiğinde On Birinci Kalkınma Planı açıklandı. Hayali 2023 hedefleri güncellendi. ‘2 trilyon dolar olacak’ dedikleri yıllık gayrisafi yurt içi hasıla 1,1 trilyon dolara düşürüldü. Aynı şekilde, Onuncu Kalkınma Planı’ndaki kişi başına millî gelir hedefi 25 bin dolardı, On Birinci Kalkınma Planı’nda 12.484 dolara düşürüldü. Yetmedi, son orta vadeli planla 2023 kişi başına düşen millî gelir hedefi 12.484 dolardan 10.703 dolara düşürüldü. Yine, Onuncu Kalkınma Planı’nda 500 milyar dolar hedeflenen ihracat, On Birinci Kalkınma Planı’nda 242 milyar dolara, son orta vadeli planda ise 226,6 milyar dolara düşürüldü. 2023 için Onuncu Kalkınma Planı’nda yüzde 5 olarak belirledikleri işsizlik hedeflerinde durum yine aynı. On Birinci Kalkınma Planı’nda işsizlik önce yüzde 5’ten yüzde 9,9’a, son orta vadeli planda da yüzde 11,4’e çekildi. On Birinci Kalkınma Planı’nda hedef en büyük 10 ekonomi arasına girmekti, iktidarın ekonomideki hatalı politikalarıyla bugün en büyük 20 ekonominin dışına çıkmak üzereyiz. İktidar, bırakın 2023’ü bir sonraki yılı bile görmekten aciz durumda”

TEK ADAMIN, EKONOMİ BİLDİĞİNİ ZANNETMESİ SONUCU, VATANDAŞ AÇLIĞA, SEFALETE TERK EDİLDİ

AKP’nin kendi koyduğu hedeflerin yanına bile yaklaşamadığını vurgulayan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de tepki göstererek, “Tek adamın, ekonomi bildiğini zannetmesi sonucu, vatandaş açlığa, sefalete terk edildi” diye konuştu. Ataş, “Görüldüğü gibi, iktidar kendi koyduğu hedeflerin yanına bile yaklaşamamıştır. Tek adamın, ekonomi bildiğini zannetmesi sonucu, vatandaş açlığa, sefalete terk edildi. Ülke ekonomisi yürütülemez duruma geldi ancak çözüm basit. Yeniden güven tesis etmek. Bunun için de iktidar ve bu ucube partili cumhurbaşkanlığı sisteminin değişmesi şart” dedi.

 

 

 OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir