Haber Kritik
» Milli Doğruluş Yeniden

Milli Doğruluş Yeniden - Nurullah Çetin

Paylas
Milli Doğruluş Yeniden
29 Aralık 2015, Salı 08:17:43
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk millî yapımız, son öldürücü darbenin eşiğindedir, Ya bu darbeyi yeyip tarih sahnesinden çekileceğiz, ya da var olma irademizi ortaya koyup DOĞRULACAĞIZ.

Milletlerin uzun tarihleri boyunca zaman zaman fetret dönemleri olmuştur. Bizim de tarihimizde böyle kırılma dönemlerimiz vardır. Şu anda bütün Türk milleti olarak böyle bir fetret dönemini idrak ediyoruz. Siyasetinden ekonomisine, kültüründen tarımına kadar her alanda milletimiz, kendine ait millî yapılarının küresel saldırılarla tasfiye edilmesi tehdidi altındadır.

Atatürk’ün emperyalizme karşı fiilî mücadele vererek kurduğu tam bağımsız ve bağlantısız, hür, millî Türk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün millî kurumları, yine Atatürk’ün ifadesiyle “dahilî ve haricî bedhâhların” işbirliğiyle tasfiye tehdidi altındadır.

Bu coğrafyada doğrudan sömürge olmamış ve olmama iradesini destansı kuvâ-yı milliye direnişiyle ortaya koymuş olan Türk milletinin kendine ait bir devlet kurması, bağımsızlığı ve hürriyeti millî karakteri olarak seçmesi, tarihî yolculuğuna devam kararlılığı, emperyalist Batı’nın hoşuna gitmemiştir. Haçlı seferlerinden bu yana Batı’nın bize olan tarihî kini hiç sönmemiştir.

Dayatmak istediği Sevr paçavrasına ait bir düzenlemeyi süngümüzün ucuyla bir tarafa savurup atmamız, Batı’nın öfkesini daha da artırmış, ama yapabilecek bir şeyi olmadığı için sinsi planlarını ileriki bir zamana ertelemiştir. Savaşla yapamadığını siyasetle yapma plan ve projeleri ortaya koyarak ertelemiştir. O zaman bu zamandır. O gün bugündür. Bugün, Batı tarafından dolaylı yollardan Avrupa Birliği’ne giriş süreci kullanılarak, ülkemiz borç bataklığına sürüklenerek, tehdit edilerek, sunî olarak üretilmiş sorunlarla boğuşturularak, dört bir yandan sıkıştırılarak Sevr paçavrasını kabule zorlandığımız gündür. Çember gittikçe daralmaktadır. Ya Amerika ve Avrupa Birliği emperyalizmine ya da başka yabancı emperyalist devletlere ve onların yerli işbirlikçilerine teslim olmayı içimize sindireceğiz, ya da kendimize gelip DOĞRULACAĞIZ, uyanacağız ve milletimize, millî kimliğimize, devletimize ve vatanımıza sahip çıkacağız.

Yeniden DOĞRULUŞ kararlılığını gösteren ve bu uğurda topyekün bir toparlanma, bilgilenme ve bilinçlenme azim, şevk, sebat ve metanet iradesini ortaya koyan Türk milletinin uyanık vicdanları, bilgili, ferasetli ve basiretli evlatları her zaman olacaktır. Türk milleti, bağrından çıkardığı münevver aydınların yaktığı meşaleyi izlemelidir. Onlardan aldıkları işaretle millî bilinçlenme yolculuğu kervanına katılmalıdır.

Millî bir DOĞRULUŞun, hiçbir kanunsuz harekete girmeden, hukuka uygun olarak, yasal sınırlar içinde kalarak, sadece bilgilenmek, sonra bilinçlenmek ve üçüncü aşamada da millî yapımızı yeniden inşa etmekle tamamlanacağına inanıyoruz. Eğitim ve kültür hareketi her şeyden önemlidir.

Önce bilgilenmeye ihtiyacımız var. Türk milleti olarak üzerimizde ne gibi çoraplar örülüyor, ne tür sinsi planlara maruz kalmış durumdayız, nereye sürükleniyoruz, bekamıza dair kimler ne gibi hesaplar içindedir? Eğitim, ekonomi, kültür, sağlık, tarım, enerji, savunma gibi hayatımızın her alanını kuşatan temel konularla ilgili ne durumdayız? Ülke meselelerini bir bütün olarak bilmek, bilgilenmek ihtiyacındayız. Millî DOĞRULUŞun ilk adımı, bilgi sahibi olmaktır.

İkinci adımda bilinçlenmeye ihtiyacımız var. Bilgiyi bilince dönüştürmek, beynimizin aklî ürünlerini kalbimizin duygusal tepkileriyle desteklemek, varoluşumuzu, geçmişimizi, hâlimizi ve geleceğimizi anlamlandırmamız demektir. Kimlik ve kişiliğimizin idraki içinde olmadan millet olarak var olamayız. Milletimiz, ruh köklerinden koparılıp kuru saman çöpleri gibi yele verilmek isteniyor. Tarih bilinci, kültür bilinci, dil, din, örf, âdet, vatan bilinci olmadan yaşayamayız.

Ve nihayet millî DOĞRULUŞ yolculuğumuzun üçüncü aşaması, sağlam temellere dayalı olarak edindiğimiz bilgi ve bilinç birikimi üzerine toplumsal yapımızı ve bütün kurumlarımızı yeniden millî çizgide inşa sürecidir. Eleştirilerimizden yola çıkarak çözüm öneren projeler üretmeliyiz. Sömürgeleştirilmek ve uydu hâline getirilmek istenen milletimizi yeniden tam bağımsız ve bağlantısız millî yapısına kavuşturmak iddiasını taşımalıyız.

Münevver Türk aydını, millet davasını bütün boyutlarıyla omuzlama azmi ve kararlılığıyla milletimizin bilgilenme, bilinçlenme ve millî yapısını inşa süreçlerini tahkim etme gayreti içinde olmalıdır.

Türk milleti, dış ve iç düşmanlar tarafından birçok defa kıstırılmış ve düşürülmüştür. Ama milletimiz, her defasında düştüğü yerden kalkmasını bilmiş, öldürücü son darbeyi yiyeceği anda yeniden DOĞRULMUŞ ve yoluna devam etmiştir. Millî Mücadele sürecimiz, bunun en iyi örneğidir. Modern yöntemlerle, sinsi bir şekilde adım adım aşındırılmaya devam eden Türk millî yapımız, son öldürücü darbenin eşiğindedir. Ya bu darbeyi yeyip tarih sahnesinden çekileceğiz, ya da var olma irademizi ortaya koyup DOĞRULACAĞIZ.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir