Haber Kritik
» Türk Sorunu Aynasında Mankurtlaşma

Türk Sorunu Aynasında Mankurtlaşma - Nurullah Çetin

Paylas
Türk Sorunu Aynasında Mankurtlaşma
08 Mart 2016, Salı 20:05:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk’ü mankurtlaştırmanın usturuplu yöntemlerinden biri, onun önüne suni, gerçekdışı, sanal, hayalî bir takım sorunlar koyarak onu oyalamak ve kendine dönüp bakmasını engellemektir. Dışarıdan emperyalist odaklar, içerden onların işbirlikçileri uzun zamandır bizi böyle sanal sorunlarla yordular, sersemlettiler, kafamıza vura vura bunları gerçek sorunlar sanmamızı sağladılar. Gece gündüz bu gerçekdışı, hayalî sorunları tartışıp duruyoruz. Türk, bir türlü kendi gündemine ve kendi asıl sorunlarına gelemedi.

Türkiye’de Ermeni sorunu yoktur. Türkiye’de Atatürk’ün bu vatanı çok büyük çoğunluğuyla Müslüman Türklerin yaşadığı bir ülke hâline getirmesinin sindirilememesi ve Türk vatanının kilise ve misyoner açılımlarıyla tekrar Müslüman ve Türk olmayanlar tarafından doldurularak Türk’ün boğulmak istenmesi sorunu vardır.

Türkiye’de Kürt sorunu, şu sorunu, bu sorunu yoktur. Türkiye’de Türk’ün kimlik ve kişiliğinin iğdiş edilmesi, Türk’e Türk düşmanlığı propagandası yapılması, Türk’e kendi eliyle kendi idam fermanını, kendi tasfiye sürecini imzalattırma sorunu vardır. Türkiye’de Türk’e kendisini inkâr ettirilmesi ama öbür taraftan İslam ümmetçiliği adına, Komünizm enternasyonalizmi adına, Avrupa Birlikçiliği, demokrasi, hak ve özgürlükler adına Kürt ırkçılığı propagandası yaptırılması sorunu vardır. Türkiye’de bütün televizyonlar, radyolar, gazeteler, siyasetçiler bombardımanıyla Türk’ü duyarsızlaştırma, gafil avlama, aymaz bir hâlde sersemletme, sallayıp sallayıp bir tarafa atma sorunu vardır.

Türkiye’de Türk kimliğiyle derdi olan, ilminin irfanının ne olduğu belirsiz, kerameti kendinden menkul bir takım adamların şeyh diye, cemaat lideri diye Türk’ün tepesine oturtulması ve Türk’ün İslam adı altında İslam’la alakası olmayan bir takım ruhbanlık törenleri ve ritüelleriyle mankurtlaştırılması sorunu vardır.

Türkiye’de Türklük karşısında alerjisi olan bir takım adamlara, alavere dalavere ile, politika oyunlarıyla, eş dost, aşiret, ağa, dayı, hemşehri, partidaş iltimaslarıyla bolca paralar, fonlar, krediler, imkanlar, bilmem neler verilerek patron yapılıp gariban Türk halkı da işçi ve müşteri konumuna itilerek az bir ücretle onların kölesi yapılması sorunu vardır.

Türkiye’de sinsi bir şekilde Türk düşmanlığı yapıp öbür taraftan etnik ırkçılık yapmayı siyaset diye yutturan bir takım kişileri Türk milletine seçtirerek başlarına siyasetçi diye dikilmesi ve onların da oylarını aldığı Türk’ü sinsice tasfiye etme çabası sorunu vardır.

Türkiye’de yetkili ve sorumluluk taşıyan siyasetçilerin her gittikleri yerde yekpare, kaynaşmış, bütünleşmiş, birleşmiş olan, olması gereken, olması için çalışılması gereken Türk milletini 36 bilmem ne kadar etnik gruptan müteşekkil kozmopolit bir topluluk olarak göstermesi, etnik siyasetle insanların biyolojik aidiyetlerini sürekli hatırlatmanın ne gibi sonuçlar doğuracağının hesap edilmemesi, asıl yapılması gerekenin ortak noktalar üzerinden bütünleşmiş, kaynaşmış bir Türk milleti inşa etmek olduğunun göz ardı edilmesi gibi bir sorun vardır.

Türkiye’de Atatürk’ün öncülüğünde Türk milletinin tam bağımsız ve bağlantısız hür bir devlete sahip olmasının Türk düşmanlarında hazımsızlık meydana getirmesi, bunun için ne yapılıp edilip Türk milletinin elinden devletinin, sosyal, ekonomik, kültürel müesseselerinin alınmak istenmesi sorunu vardır.

Türkiye’de Türk milletinin iç ve dış siyasetinin Avrupa Birliği, Amerika, İsrail gibi emperyalist sömürgeci güç odaklarının siyasi organizasyonlarına teslim edilmek istenmesi, böylece Türk’ün bağımsızlıkçı millî siyasi iradesinin yok edilerek köleleştirilmesi sorunu vardır.

Türkiye’de Türk milletinin kendine olan özgüveninin yitirilmesi, güdükleştirilmesi, Türk milleti adam olmaz denilerek bu özgüven aşımının sürdürülmesi, adam olmamız için gâvurların güdümüne ve yönetimine girmemiz gerektiği yolundaki sefil sözlerin büyük fikir ifadeleriymiş gibi ortalıkta dolaşması sorunu vardır.

Türkiye’de banka, borsa ve sigorta gibi para toplayan ve dağıtan kurumların, iş, hizmet ve ürün kaynaklarının yabancıların ellerine geçmesi ve bunun sonucunda millî ekonomimizin yok olması, esaret ekonomisine geçilmesi sorunu vardır.

Türkiye’de Türk ordusunun değişik bahane ve gerekçelerle etkisiz hâle getirilmesi, yıpratılması, olur olmaz şeylerle suçlanması, hatta tasfiye edilmesi, eşkıyabaşının paşa yapılması istek ve çabaları ve böylece Türk milletinin savunmasız hâlde bırakılıp kolayca emperyalist sömürgen dünya devletine teslim edilmek istenmesi sorunu vardır.

Hasıl-ı kelam Türkiye’de Türk’ün kendi varlığından habersiz, kendi diline, dinine, kimliğine, tarihine, ecdadına, kültürüne, bağımsız millî siyasi iradesine, yer altı yer üstü zenginliklerine, toprağına, devletine tamamen yabancılaştırılarak mankurtlaştırılması sorunu vardır.

Bütün bu sorunların kaynağı da, Türk’ün değişik yöntemlerle mankurtlaştırılma operasyonuna maruz bırakılışını idrak edememesidir. Biz, başkasından önce kendimizi suçlayalım. Bizi kendi elimizle yok etme amacına matuf dayatmaların farkına varalım. Türk, titreyip kendine geldiği, mankurtluk afetinden kurtulduğu gün özgürleşme süreci başlayacaktır. İnşallah.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir