Haber Kritik
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
50
MİLLET İTTİFAKI
44

Toplam Oy:94

» Solcular, Batı, Suriye Ve Kürtler

Solcular, Batı, Suriye Ve Kürtler - Emrah AKGÜN

Paylas
Solcular, Batı, Suriye Ve Kürtler
16 Ekim 2019, Çarşamba 22:01:47
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ben sağcıları eleştirmekte bir fayda görmem, Onları sağcılar eleştirsin. Ben solcuları eleştiririm ki kendi kapımın önü temizlensin. Benim sağa olan eleştirim zaten varoluşsaldır ama bu uzlaştığım yerler olmadığı anlamına da gelmiyor.

Yakın zamanda iyice görüldü ki, dünya üzerinde suçlu olmak için Türk olmak yeterlidir! Hangi milletten olursan ol ama Türk olma!

Bakıyorum tarihe, tarihte neyse bugün de o. Batı dediğimiz, bizden daha batıda yaşayan insanların bizimle savaşı bilinen bin yıldır devam ediyor ama yeni bulgular ortaya çıkarıyor ki bin değil, binlerce yılmış.

Bakıyoruz Osmanlı’ya, yine aynı şekilde Türklerin lanetlenmesi, küçük görülmesi, sadece bir savaş makinesi olarak görülmesi Osmanlı’da da var. Mustafa Kemal, Osmanlı için “600 senedir Türklerin kanını emen hanedan” diyor.

Bir rivayete göre Fatih Sultan Mehmet, kendisinin Türk olmadığını ispatlayan İtalyan bir tarihçiye, Rodos taraflarında bir ada bağışlıyor.

Biz kendimizi sevmiyoruz ya, dünyada da bizi seven yok neredeyse. ABD’de de, Türkleri sevmeyen bir senatör “biz Bizans’ın devamıyız” diyor. Nereden çıktıysa, ABD’lilerin gerçekten böyle bir iddiaları vardır. Hatta bu mimarilerine bile yansımıştır.

İşe buradan bakınca, bizim solcular nerenin solcusudur sorusu daha bir anlam kazanıyor; onlar da Türkleri sevmiyor.

Hani biz ezilenin yanında olacaktık? Kitapta ayrı düştüğümüz bir yer yok ama ne zaman pratiğe gelsek, bambaşka yerlere düşüyoruz. Batı bin senedir ne diyorsa, Osmanlı altıyüz sene ne dediyse, bizim solcular da aynısını söylüyor.

Sanırsınız ki lord çocuklarıdırlar, oysa hepsi fakir çocuklarıdır. Hepsi emekçi halkın evladıdır ve çoğunluğu da halkı oluşturan en alt tabakanın elemanıdır. Peki, neden kendi milletine düşmandır? İçinde bulunduğu durumun faturasını ırkına mı çıkartmaktadır? Sadece bu olamaz, zenginlerin arasında da bu görülmektedir.

Kendim de içinde olduğum dönemlerden biliyorum ki, bu arkadaşlar halktır ama halkla diyalogları yoktur. Kendi partilileriyle oturur kalkarlar. Aynı meyhaneye, aynı kafeye giderler. Diğer insanlara mümkün olduğunca az temas ederler. Kendi karanlık odalarına hapsedilmişlerdir. Partilerinin lider kadrosu bu durumu özellikle oluşturur.

Bu yüzden, tarih boyunca en fazla ezilen milletin Türk milleti olduğunu göremezler bir türlü. Oysa ezilen kendi dedesi, ninesidir. Onu hep, kısıtlı ve sınırlı bir düşmana bağlar, ezilmesinin faturasını da yine Türklere çıkartır!

Oysa zulmeden ve buna çanak tutturan emperyalizmdir. Öyle körleşmiştir ki; kendine zulmeden emperyalistler, sınırının dibinde bir örgüte silah yığıp, tetikçi yaptığında bile durumu fark edemez, yine kendi Türklüğüne düşman olur.

“Savaşa Hayır” diye yollara düşer. Savaş nerede? Suriye’de. Kimle? Emperyalizmin silah deposu haline getirdiği tetikçi bir örgütle.

Neden savaş var? Örgüt orada bir devlet kurmak istiyor. Peki, orada bir devlet var mı? Evet, emperyalizmin yıkmaya çalıştığı bir devlet var ve hatta bu devlet de laik bir cumhuriyettir.

Emperyalizmin, tüm Ortadoğu’yu şeriatcılatırmak, Kürleri de İsrail kuklası yapmak projesinin figüranı bir örgütün yani PKK/YPG’nin ortadan kaldırılmaya çalışılmasıyla ilgili bir operasyon var. Ve bizim solcularımız Batının ağzıyla, sanki meşru bir devlete toprak kazanmak için saldırılıyormuş gibi, bu emperyalist tetikçi örgütü korumak için, “Savaşa Hayır” diyor.

Elbette savaşa hayır. Elbette insanlar ölmesin. Elbette analar ağlamasın. Ama burnumuzun dibine silah yığıyorlar ve anamızı ağlatacaklar açık ve net. En azından niyet o. Dertleri Kürtler mi? Kesinlikle değil, Kürt mahallelerine havan atıyorlar her gün.

Zaten PKK’nın derdi Kürtleri korumak değil, Kürt aydınlarını ve enerjisini eritmektir. Her birkaç senede bir Kürt gençlerini, “savaş başlattım” diyerek toplar ve profesyonel ordular karşısında eritir.

Çukur, hendek kazdılar, batı şehirlerinde okuyan ne kadar idealist genç varsa avukat, doktor, mimar, bilim insanı olacak, hepsini çukurlara doldurtup öldürttüler. Örgüt bunu ara ara yapıyor. Düşünen Kürt onlar için iyi değil çünkü. Düşünen Kürt “biji Obama” demez çünkü. Düşünen Kürt, ABD’den gelen binlerce tır silahın amacını sorgular çünkü.

Diyorum ya kitapta aynı fikirdeyiz. Hani birlikte üretip, birlikte paylaşacak, sınırsız ve sınıfsız bir toplum yaratacaktık? Nasıl oldu da, laik bir cumhuriyetle yönetilen bir devletin sınırları içerisinde, etnik temelli bir devletin kurulmasına razı oldunuz? Hani sınırları kaldıracaktık? Neden yeni sınırları makul karşılar oldunuz?

Neden laik cumhuriyete karşı ayaklanan Seyit Rıza’yı destekler oldunuz, sorusunu da buna ekleyelim. Adamın adının başında “seyit” var yahu” bir devrimci nasıl olur da, halifelik kaldıran, şeriat yıkan, padişahlık deviren devrimci bir cumhuriyete karşı ayaklanan, adının başında “seyit” olan şeriatçı bir adamı destekler? Onun adına anma törenleri destekler? Destekleyenleri alkışlar? Sizlerin İŞİD’den ne farkınız var?

Görüyor musunuz solcularımızın düştüğü yeri? Hem solcu, hem İŞİD ci, hem ABD ci oluverdiler farkına bile varmadan. Bunların çoğu saf Anadolu çocuğu ve samimi devrimci aslında ama beyinlerine tecavüz edildi. Yetkim olsa, bilinen tüm sol örgüt ve partilerini kapatırım. Yerine gerçek devrimci bir parti kurarım ki zaten ülkenin ihtiyacı olan siyasi parti de budur. Böyle bir parti iktidarı alsa sadece biz değil, Ortadoğu da rahat eder.

2011 yılında Suriye savaşı 2. Yılına evrilirken, Esad ülkenin kuzeyini Kürtlere bıraktığını açıkladı. Ben o zaman “Esad şah çekti” başlıklı bir yazı yazdım. Onbinlerce paylaşılan bir yazı oldu. O yazıda yazdıklarımın hepsi gerçekleşti. Bugün yaşananlar da son perdesi. Çok mu zekiyim? Hayır. Sadece ‘neden’ sorusunu sorabiliyorum.

Mesela bizim solcular, neden herkes Türklere düşman diye soramıyor. Irkçı derler diye korkuyor. “korkan adamdan devrimci mi olur” diye ben soruyorum mesela.

Tüm Batı’nın en büyük düşmanı Ruslar iken, Suriye kuzeyinin Türklerin eline geçmesindense, Rusların eline geçmesini hepsi kabul etti.

Türk solcusu, kendisine “ırkçı” denir korkusuyla bu soruları soramıyor. Bir kelime atmışlar kucağına “ırkçı” diye, testislerinden yakalanıp, marş okutulan adam gibi ne istenirse onu söylüyor.

Yahu öyle bir felsefe var ki elinizde, belki de dünyayı kurtaracak felsefe o, ama kıç korkunuzdan kendi doğrunuzu bile göremiyor, söyleyemiyorsunuz. Bu yüzden de o felsefe sizlerin elinde heder olup gidiyor.

Size eskiden gülüyordum ama şimdi acıyorum da…

Fark ettiniz ki, dünyada kabul görmek için Türk olmamak lazım. Türk’üm derseniz, dışlanırsınız. Eğer Türk olup da, kendi milletinize küfür ederseniz de baş tacı edilirsiniz; bindiniz emperyalizmin sandalına.

Kiminiz farkındasınız, kiminiz değilsiniz.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ

İLGİNİZİ ÇEKECEK HABERLER

Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
50
MİLLET İTTİFAKI
44

Toplam Oy:94

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir