Haber Kritik
» MAsum Türker'den Başbakana Çağrı:ABD'ye Gitmeden Gel Gazze'ye Gidelim

MAsum Türker'den Başbakana Çağrı:ABD'ye Gitmeden Gel Gazze'ye Gidelim

Eğer one minute’in doğru ise, Amerika’ya gitmeden evvel gel birlikte Gazze’ye gidelim. Ama gelmez. Çünkü ABD’nin isteklerini öğrendikten sonra Gazze’ye gidecek
Paylas
MAsum Türker'den Başbakana Çağrı:ABD'ye Gitmeden Gel Gazze'ye Gidelim
Siyaset - 06 Mayıs 2013, Pazartesi 19:31:00
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kongremizin yapıldığı bugün, 41 yıl önce, 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan sabah, emperyalistlerle işbirliği yapanların, insan sevgisinden uzak olanların haksız bir şekilde verdikleri oylarla, Deniz Gezmiş’in, Yusuf Aslan’ın, Hüseyin İnan’ın asıldığı gündür. Onları rahmetle anıyoruz. Gelecekteki hedeflerimizden biri onların itibarlarının iade edilmesidir. Türkiye bugün, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının karşılaştığı benzer bir durumla karşı karşıyadır. Şu anda emperyalistlerin istekleri doğrultusunda hareket eden, Türkiye’yi emperyalistlerin istediği şekilde kasıp kavurması için bütün kapıları açan, halka baskıuygulayan, tek taraflı propaganda ile herkesi sindirerek bir yönetim sergileyenlerle karşı karşıyayız. O nedenle DSP olarak bugün Türkiye’nin emperyalistlere açık alan haline getirilmesine neden olan, Türkiye’yi parçalanma noktasına götürenlere, yani AKP iktidarına ‘dur’ demek için varımızı yoğumuzu ortaya koyacağız.

Demokratik Sol Parti, kurucumuz Bülent Ecevit’in Deniz Gezmişler idam edilmek istendiği zaman ortaya koyduğu tavrın arkasındadır. DSP, idama karşıdır, parti programımızda da bu duruşumuz yer almaktadır.

Emperyalistlerle işbirliği yapan, Türkiye’yi parçalanma noktasına götürmek isteyen bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu söyledim.‘Çözüm’ diyorlar. ‘Çözüm’ nedir? Bunun içeriğinin ne olduğunu yalnız Abdullah Öcalan’la Tayyip Erdoğan’ın biliyor.

DSP Genel Başkanı, Sevr’in hedefinin, Türkiye’yi bölmek olduğunu, Güneydoğu’da bir Kürt ve Ermeni devleti kurulmak istendiğini, Lozan’la bunun geri çevrildiğini, Türkiye’nin geçmişte de bugün de coğrafyamızda önemli bir ‘güç’ olmasının istenmediğini anlattı.

HODRİ MEYDAN!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, DSP’ye ‘CHP’nin yavrusu’ diyerek CHP’yi eleştirmek istediğini ve DSP’yi görmezlikten geldiğini anımsatan DSP Genel Başkanı, “14 Kasım 1985 yılında Demokratik Sol Parti kurulduğu zaman CHP yoktu” dedi. DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin tüm olumsuzluklara rağmen önce solun birinci partisi sonra Türkiye’nin birinci partisi olduğunu ve iktidara geldiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte Tayyip Erdoğan’ın korkusu bundan. Tayyip Erdoğan Türkiye’deki bütün Demokratik Solcular’dan korkuyor. Çünkü yaptıklarına seyirci kalmayacağımızıbiliyor. Türkiye’de bütün medya kanalları Türk milliyetçiliğine kapatılmış durumda. 1 Mayıs’ta Tandoğan meydanındaydık. Tandoğan mitingi televizyonlarda verilmedi. Türkiye’nin baskı rejimiyle karşı karşıya olduğu bir noktadayız. Toplum özgür değilse, bazın özgür değildir.

Tayyip Erdoğan DSP’den niye korkuyor? Çünkü biz ona ‘hodri meydan’ diyoruz. Ben ona hodri meydan diyorum: Eğer ‘one minute’in doğru ise, Amerika’ya gitmeden evvel gel birlikte Gazze’ye gidelim. Ama gelmez. Çünkü ABD’nin isteklerini öğrendikten sonra Gazze’ye gidecek. O gün yapacağına bugünden kılıf hazırlıyor. Diyor ki ‘56 ve 57. Hükümetler, yani Bülent Ecevit’in hükümetleri, Genelkurmay’ın emrindeydi’.Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde değil Bülent Ecevit’e, Bülent Ecevit’ten sonra DSP’de genel başkanlık yapmış hiçbir kişiye Genelkurmay emir veremez. Bülent Ecevit’in 12 Mart’taki çıkışının nedeni, askeri muhtıraydı. Bunu ne çabuk unuttunuz?”

Türkiye’de Hitler dönemine benzer bir baskı rejimi kurulduğunu, ülkenin iki partili yapıya mahkum edilmek istendiğini kaydeden DSP Genel Başkanı, Bülent Ecevit’e seslenerek“Gözün arkada kalmayacak. Sana o lafları söyleyen Tayyip Erdoğan, bunun hesabını hem bu dünyada hem de ahirette verecektir” dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçtiğimiz gün AKP Grubu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisiyle konuşmayan Barack Obama’ya, ‘sesini özledim’ dedi. ‘Sesini özledim’dediği zaman dilimine bakın, İsrail’le işbirliği yapıp, Müslüman bir devlet olan Suriye’ye çeki düzen verip orayı parçalama planının konuşulduğu gün. Bunları, Cumhuriyet Başsavcıları hakkımda soruşturma açıp ifademi alsınlar diye söylüyorum. Bunu herkes söyleyemez. Demokratik Solcu olarak söylüyorum. Sen Müslümanlar’ın öldürülmesine neden olacak anlaşmaların içinde oluyorsun. Ama Bülent Ecevit de O’nun bakanlarıGenelkurmay’dan hiçbir zaman talimat almamıştır”

VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOK

Başbakan’ın, MHP’ye yüklenirken batan bankalarla ilgili olarak TBMM’de bir araştırma komisyonu kurduracağını söylediğini anımsatan DSP Genel Başkanı, şunlarısöyledi:

“Ben Bülent Ecevit’in son Ekonomi Bakanı olarak Tayyip Erdoğan’a diyorum ki,‘Allah sana doğruyu söyletti. Aç o soruşturmayı, Ecevit’in ve arkadaşlarının dürüstlüğünü, yurtseverliğini, ulusalcılığını birlikte ortaya koyalım.

Tayyip Erdoğan batan bankalarla ilgili Araştırma Komisyonu kurdurmazsa, DSP Araştırma Önergesi hazırlıyor, ben bizzat milletvekillerinden imza alarak komisyon kurulmasını isteyeceğim. Komisyon kurulduğunda, her komisyon toplantısında da bizzat bulunacağım. Emin olun o araştırmanın altından, şu anda Tayyip Erdoğan’ın etrafında gezinen, meşru olmayan sermaye birikimine sahip olanlar çıkacak. Bizim verilmeyecek hesabımız yok. Çünkü bizim kapalı kapılar ardında Türkiye’nin parçalanmasına yol açacak toplantılarda bulunan tek bir ferdimiz bile yok.”

AKİL ADAMLAR DA BİLMİYOR

DSP Genel Başkanı, Akil Adamlar projesi hakkında da değerlendirmelerde bulundu ve “Akil Adamlar bile çözümü bilmiyorlar. Akil adam olan yazarların yazılarını okuyun, gittikleri yerlerde gördüklerini anlatıyorlar. Çözüm sürecinin ne olduğunu değil” dedi.

AKP’nin açıklamadığı mutabakatın, Türkiye’yi bölme olasılığı olduğunu kaydeden DSP Genel Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak ve‘Türkiye Birleşik Devletleri’ kurmak amacının güdüldüğünü ifade etti.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, siyasi partilerin iktidar olmak için kurulduğunu vurguladı. Başka parti lehine seçime girmemenin yanlış olduğunu dile getiren DSP Genel Başkanı, toplanma yerinin ‘DSP’ olduğunu ancak o zaman sandıktan iktidar olacak kadar oy çıktığını söyledi.

DSP’nin devrimi,‘demokratik yollardan’ gerçekleştireceğini, Demokratik Sol adının da buradan geldiğini anlatan DSP Genel Başkanı Masum Türker, bunun için herkesin var gücüyle çalışması gerektiğini dile getirdi.

DSP lideri, DSP’nin ulusal değerlere sahip çıktığını, bunun yanı sıra insan haklarına ve inançlara saygılıolduğunu, Libya’ya asker gönderilmesine karşı çıkan tek parti olarak kayıtlara geçtiğini , dış politikada da aynı hassasiyeti sürdürdüğünü anlattı.

BAŞBAKAN CESEDİMİ ÇİĞNEMEDİKÇE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLAR ALTINA ALAMAZ

“Bir başbakan ulusuna güveniyorsa oranın başbakanıdır” diyen DSP Genel Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer Başbakan, Türk milliyetçiliğini ayaklarımın altına alıyorum’ diyorsa, o bu ülkenin başbakanı olma hakkına sahip değildir. O Başbakan, benim cesedimi çiğnemedikçe Türk milliyetçiliğini ayakları altına alamaz. O Başbakan’a karşı Türk milliyetçiliğini korumak için cesedinizi bir kalkan yapmaya hazır mısınız?”

Salonu dolduran partililerden‘hazırız’ cevabı alan DSP Genel Başkanı Masum Türker,“Atatürk milliyetçiliğini ezmek isteyen bu Başbakan’ın önünde cesetlerinizle kalkan olmaya var mısınız?” sorusunu yöneltti. Partililerden ‘Varız’ cevabı alan Masum Türker, DSP’nin ırkçıbir milliyetçilik anlayışına sahip olmadığını belirterek “Bizim milliyetçiliğimiz, vatan milliyetçiliğidir!” dedi.

YENİDEN SINIF MÜCADELESİ YAPACAĞIZ

DSP Genel Başkanı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Demokratik Sol Parti, doğruluk ve dürüstlük’ ilkeleriyle ‘Doğruları Söyleyen Parti’, olarak, Türkiye’nin umududur. Biz, ‘Gelin, DSP’de birleşelim’diyoruz. Hepimizin yeniden sınıf mücadelesini gündeme getirme zamanıgeldi. Yoksul olan, egemen olmayan herkesi kavramalıyız. Tek hedefimiz DSP iktidarıdır!”OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

SON EKLENENLER

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir