Haber Kritik
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
2507
MİLLET İTTİFAKI
2498

Toplam Oy:5005

» Türk Milleti Üzerinde Oynan Oyunlar

Türk Milleti Üzerinde Oynan Oyunlar

Anadolu coğrafyasında Türk olmak ve Türk olarak yaşamak çok zordur.Dünyanın bütün ülkelerinin gözü Anadolu üzerinde.
Paylas
Türk Milleti Üzerinde Oynan Oyunlar
Siyaset - 16 Mayıs 2019, Perşembe 19:04:10
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Küresel güçlerin gözü bu coğrafyada. ABD ve AB emperyalist ülkelerinin gözü bu coğrafyada. Her konuda Türkiye ve Türk milleti büyük bir saldırıyla karşı karşıya.

Burada birinci sırada DİL gelmektedir. Türkçeyi kaybederek Kürtleşen, Almanlaşan,Bulgarlaşan,Macarlaşan,Arnavutlaşan,Gürcüleşen çok insanımız vardır.Güneydoğumuzun göçebe Karakeçili aşireti bugün Türkçe bilmese bile özbeöz Türk olan kardeşlerimizdir. Bugün hepimiz bilmeliyiz ki; Kürt milliyetçiliğinin öncüleri, kendini Kürt olarak tanımlayan kardeşlerimiz değil bizzat emperyalist devletlerin hizmetindeki yabancı misyonerler,gezginler ve konsoloslardır.Bugün Anadolu da yaşayan insanlarımızın bir meselesi vardır. Aş,İş,Yolsuzluk,Ağalık.

Kürtçülüğün babası da P.MAURİZİO GARZONİ adındaki Katolik misyoner bir papazdır.Kürtlerin var olduğu iddia edilen coğrafya üzerinde bu gün Türkiye, Suriye,İran ve Irak Devletleri bulunmaktadır.

PKK kominizimden ve HİZBULLAH Din anlayışından beslenmektedir.Haçlı zihniyetinin Türk Milleti üzerinde,onu hakimiyeti altına almak için denediği iki yöntem vardır. Bunlardan biri asimile etmek diğeri de başkalaştırmaktır.Bu gün Kürt meselesi denilen şeyin altında işte bu başkalaştırma projesi yatmaktadır. Bunun için uyduruk bir dil yaratma ile bu işe başlanmıştır.

P. Maurizio Garzoni, 17.yuzyılın son çeyreğinde bu günkü Türk-Irak sınırının 30 km.kadar ötesinde- buraya dikkat edin- tam 18 yıl boyunca yaşamış, Kürtler, Ermeniler, Asuriler, Keldaniler, Nesturiler arasında çalışmıştır.Bu sırada Kurmançı ağzını da öğrenmiş ve 1787 yılında tarihte bir ilk olarak Roma'da İtalyancayla Kürt Dili ve Grameri sözlüğünü yayınlamıştır. Papaz Garzoni bütün bu zahmetlere ve mahrumiyetlere neden katlanmıştır.Neden bu meçhul diyarlarda yıllarca ömür tüketmiştir.

Misyoner Garzoni, neden gelip bizim Anadolu'nun Kurmançi ağzına merak sarmıştır.Sebebi gayet basit:17. yüzyıla kadar izlenen Türkleri dıştan yıkma staretejisi, içten yıkma staretejisine dönüştürülmüştür.Başrolde ise Vatikan ve onun itibarlı devletleri Rusya, İngiltere, Fransa, Almanya vardı. İçten yıkma staretejisi bu gün din farklılıkları,etnik farklılıklar,dil,lehçe ve ağız farklılıkları, bölge ya da aşiret farklılıkları gibi hususlar üzerinden aynı güçler tarafından sürdürülmektedir.

Yapılan bilimsel çalışmalarla ülkemizde konuşulan ve adına Kürtçe denilen Kırmançi ve Zazaca ağızlarının, Göktürk ve Uygur lehçeleriyle birlikte Çuvaşçanın karşılaştırılması suretiyle Eski Türkçe ile ilişkisi ortaya konmuştur. Bu gün bunları konuşup birliğimizden dem vuracağımıza ve Türk Milleti üzerine yapılan planları deşifre edeceğimize nelerle uğraşıyoruz.Sebze,meyve,ve ilaçlarla Genetik yapımızla oynanırken.Bu birliği dirliği bozma oyunudur.Bu oyuna maşa olmayalım.

Ancak malum güçler,Türk Milletini Kürt adında başkalaştırma çalışmalarına bir İtalyan Katolik Misyoner Papaz eliyle 1787' de başlarken bir Alman marifetiyle de 1960'li yılların başında Doğu Karadeniz Bölgemizde de Laz, Hemşinli, Gürcü, Pontoslu Rum gibi etnik parçalar tanımlamaya başlamıştır.

Yine altmışlı yılların başında bölgeye gelen Wolfgang Feurstein adli bir Alman kendini Laz Ulusu yaratmaya adadığını açıkça söylemiş, önce Lazca yazı dili oluşturmak için Laz Alfabesi düzenlemiş, ardından bu Laz Alfabesi ile ilkokul seviyesinde metinler hazırlamış ve uyduruk Lazca gramer bilgileri ile sözlük çalışmaları yapmıştır.

Görüyorsunuz;İtalyan Garzoni'nin yaptıkları ile Alman Feurstein'in yaptiklari arasinda tarih olarak büyük bir zaman aralığı olmasına rağmen (1787-1960) ne kadar büyük benzerlikler var.Biri Kürt milleti,diğeri Laz milleti yaratma peşinde. İkisinin de kullandığı ortak argüman;DİL .Yöneticilerimiz 36 etnik köken ve Türkiyelilik dayatmalarını bu projelere dayalı olarak mı yapmaktalar.İçten yıkma stretejisinin en onemli ayaği; dil,lehçe ve ağız farklılıklarının üzerine giderek başkalaştırma ve bunun sonucu olarak bölme operasyonudur.Son zamanlarda Yeni Osmanlıcılık akımı ile de körüklenmektedir.Devletimizi yönetenler ve siyasiler bu tuzağa düşmemelidir.

Coğrafyamız üzerinde yaşayan insanlarımızın tamamına yakını Turan kökenlidir yani Türk oğlu Türk’tür.Eğer Ortak Türk Tarihi yazılabilmiş olsaydı Türk Milletinin Anavatan'ından bu yana yaşadıklarını anlar, oyunların farkına varır, tuzağa düşmezdik. Binlerce yıl önce Çinlilerin oyunları ile yakın tarihin İtalyan’ın, Alman’ının, Rus’unun, Amerikalısının ve İsraillisinin oyunu hep ayni.

 

TAVSİYE KİTAP;”Kürtler Türk’lerin Nesi Oluyor”.Prf.Dr.Mehmet BAYRAKDAR-Kelam yayınları

EMİR ŞENOL

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
2507
MİLLET İTTİFAKI
2498

Toplam Oy:5005

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir