Haber Kritik
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
2500
MİLLET İTTİFAKI
2498

Toplam Oy:4998

» Türk Milletinin Teminatı Gençliktir

Türk Milletinin Teminatı Gençliktir

Bir ülkenin geleceğinin gençlik olduğunu herkes kavramalıdır.
Paylas
Türk Milletinin Teminatı Gençliktir
Konuk Yazarlar - 04 Ocak 2020, Cumartesi 16:30:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 “Sahipsiz olan bir memleketin batması haktır; sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır”. M.A.Ersoy

Türkiye nüfusunun çok önemli miktarını gençler oluşturuyor. Siyasi partiler ve siyaset yapmayı düşünenler bu nedenle projektörlerini gençlere çevirmek zorundalar.Zamanında bu gençlik yatırımı yapanlar demek ki akıllı adamlarmış. Bir ülkenin geleceğinin gençlik olduğunu herkes kavramalıdır.

Çocuklarımız dünyaya gözlerini açtıktan sonra hangi ortamda yetişiyor.Kişilikleri nasıl şekilleniyor ve gelecekten beklentileri neler.Bütün bunları ve burada zikredilmeyenleri, siyasetçilerimiz;Eğer başarılı olmak istiyorlarsa iyi bilmelidir. Artık siyasetçilerin, kendilerini gençlerin yerine koyarak empati yapmaları bir ihtiyaç haline gelmiştir.Biraz olsun geçmişten ders alabilirler.

Okuyan,yazan,konuşan gençlik oluşturmak isteyen karlı çıkar.Gençlerimizi anlamayan, onlara hitap etmeyen ve gençlerin gelecekteki beklentilerini karşılayacağına dair ümit vermeyen, siyasetçilerin ve siyasi partilerin başarılı olması mümkün değildir.Gençlerimizi donanımlı yetiştirmeliyiz.Piyasaya rast gele bırakarak kendilerinin şekillenmelerini beklemek yerine mensubu bulunduğu milletin değerleriyle donatarak ufuk açmalıyız.Atalarının dünyayı ne kadar adilane idare ettikleri öğretildikten sonra dünyayı teslim edebiliriz. Çevresindeki zararlılardan koruyarak yetiştirilen TÜRK gençliği bizleri asırlar ötesine taşır.

Türkiye ve dünya artık eskisi gibi değildir. Gelişen bilişim ve iletişim teknolojisi dünyayı ufaltırken insanın düşünce yapısına da değişik etkiler yapmıştır. Bu nedenle dünyayı ve Türkiye’yi eskisinden çok daha iyi bir şekilde mercek altına alarak tanımaya çalışmalı ve gençleri iyi anlamalıyız. Bunu yapamayan siyasi partilerin ve siyasetçilerin başarılı olması bir rüyadan ibarettir.

Gençleri; heyecan vermeyen fikirlerle, edebi sözlerle ve sloganlarla kolayca kazanmanın yolları artık tükenmiştir. Bu yolla ve duyguların sömürülmesi ile elde edilecek gençler, hiçbir zaman siyasi partilere iktidar olmak için yeterli olmayacaktır.Gençlik her zaman zinde tutulmalıdır.

İçine interneti de alan yazılı ve görsel medya, toplum üzerindeki psikolojik oyunları icra eden çok önemli bir araç haline gelmiştir. Gençler nüfusumuzun medya ile ilgilenen en önemli kesimini oluşturmaktadır. En azından internet iletişimi gençler arasında azımsanmayacak ölçüde çok yaygındır. Artık gençlerin eli her türlü bilgiye kolayca ulaşabilmektedir. Onları yönlendirmek, aldatmak ve fikir empoze etmek eskisinden çok daha zorlaşmıştır.

Yönetim azınlığın çoğunluğu idare etmesi şeklinde bilinir ama günümüzde bu azınlık sayısal olarak artmaktadır. Bu sebeple gençlerle, eskisinden çok daha güçlü bir şekilde el ele tutuşmak ve buna anaokullarına giden çocukların , babası,amcası,dedesi gibi idolü olmaya kadar indirmeyi başarmak zorundasınız. Gençleri çocuk yaştan itibaren yönetici azınlığa dahil etmediğiniz sürece artık başarı mümkün olmayacaktır. Sorumluluk vererek yetkilendirilmelidirler.

Milletleri millet yapan, uğrunda ölümü göze alabilecek yüksek ülkülere bağlanmış olmalarıdır. Milletler fedakar fertlerin çokluğu nispetin de yükselir. Milletler, ölebilmeyi göze alabilecek kadar yaşama hakkına sahiptir. Milli ahlak; bizim için cephelerde kan döken, tarlalarda alın teri akıtan ve nihayet bütçemizi doldurmak için kesesini boşaltan halkımızın, malına ve canına göz dikmemektir. Onun için çalışmayı, kendimiz için çalışmaktan üstün tutmaktır. Milli benliğe inanmak, Türk Milleti’nin  mukaddes haklarına, faziletlerine, kabiliyetlerine, cevherine ve asaletlerine inanmak demektir.

Milli benliğimize inanalım. Milli mukaddesatı olamayan millet, millet değil, sürüdür. Milli şuur bir ışıktır.Yurdu aydınlatır ve gizli köşelere sinmiş olan bütün akrepleri açığa çıkararak, karanlıkta iş görenlere engel olur.Milli şuur, bir milletin kendini duyması ve bilmesidir. Milli şuur, bir milletin yaşama ifadesi, hayat kaynağı ve en kuvvetli silahıdır. Milli şuurun uyanık olduğu yerlerde, yabancı unsurların borusu ötmez.

Milli şuurun uyuşuk veya uyanık olması, milletlerin yaşama kabiliyetleriyle orantılıdır. Milli şuur uyanık olunca ,vatan haininden profesör,milletine yabancıdan vekil, serseriden idealist çıkmaz.Milli idealler de onun şiir yönü olan bir romantizm bulunmakla beraber ideal;Aslında gerçeklere dayanan, açık ve kesin amaçları olan bir duygular ve düşünceler sistemidir.

Milli ülküler, toplulukların yaratıcı kuvvetidir.Milli ülküler, yüzyıllar boyunca değişmeden yaşar.Milli ülkü yalnız madde üzerine kurulamaz. Milletlerarası ilişkilerde, yalnız insanlarda bulunup öteki yaratıklarda bulunmayan şeref ve haysiyet kavramlarının,yani manevi faktörlerin de payı vardır.

“Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olurlarsa olsun, ekonomik zaferle taçlandırılmazsa, meydana gelen zaferler kalıcı olamaz, az zamanda söner”. M.K.Atatürk

 

 EMİR ŞENOL

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
2500
MİLLET İTTİFAKI
2498

Toplam Oy:4998

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir