Haber Kritik
» TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE MAHALLİ İDARELER

TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE MAHALLİ İDARELER

CHP ile ülke menfaati ortak olup bir işbirliğine girse suçlanır.Ötekiler parti yetkilileri kızarlar.AKP ile ülke menfaatinde bir araya gelirse suçlanırlar.Fikrinin siyasi merkezi MHP ile beraber hareket edince bile suçlanırlar.Diğer siyasi partililer tarafından suçlanırlar.
Paylas
TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE MAHALLİ İDARELER
Ekonomi - 09 Mart 2019, Cumartesi 22:11:12
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Birilerinin yapılanları kabul etmesi veya etmemesi,yapılanların doğru yada yanlış olduğunun tescili değildir.Ancak yapılan eylemlerin,ortaya çıkan sonuçlarına bakılarak doğruluğuna ve yanlışlığına karar verilir.Şahsi kararlar sadece şahsı ilgilendirir”.

Türk Milleti vardır.Türkiye Cumhuriyeti Devleti vardır.Devleti ve Milleti temsil eden Bayrağı vardır.Resmi Sınırı ve Dili de vardır.Bu var olan tanımları kendine fikir edinenlere de milliyetçi denilir.Diğerlerine de bulundukları pozisyonlara göre Gafil, Dalil, Hain diye adlandırılır.Herkes bu kelimelerin anlamlarını yaşamakla yükümlüdür.

Türk Milliyetçiliği fikir akımı asırlardır hayattadır.Türk Milletinin bugünlere gelmesinde bu fikir akımlarını savunanlar ve insanların gönüllerinde taht kurmasına sebep olanlardan;ALLAH razı olsun onlardan.TÜRK MİLLETİ,Bu fikir akımı sayesinde bütün dünyada varlığını sürdürmüştür.Bu kültür aktarımı kişilerin marifetleri ile olduğu kadar ekseriyet Sivil Toplum Kuruluşları vasıtasıyla hayata geçirilmiş ve asırlardır ayaktadır.

Türk Milliyetçiliği herhangi bir slogana sığdırılamaz.Herhangi bir şekle biçimle de ifade edilmiş olamaz.Herhangi bir STK ile de yol yürüyemez.Türk Milliyetçiliği Ülkü Ocaklı gençlerle faaliyetini ve nöbet devrini sürdürür.Siyasi sahada da Milliyetçi Hareket Partisi ile de Türk Milletine hizmet etme yolunda adım atabilir.Bu siyasi çatı çok geniştir.Her renkten her fikirden insanları da barındırır.Tek hedefi Türk Milliyetçiliğidir.Bu mücadele yolunda yarım asrı doldurmuştur.9 IŞIK Doktrini ile de beşeri faaliyet alanlarını açıklamıştır.9 Işık doktrini mutlaka her ülkücü tarafından okunmalı,siyasi faaliyet alanlarında görevi olanlarda ezberlemelidirler.

Kısaca:“Dokuz Işık, dokuz ana ilkeye dayanır. Bunlar:

1. Milliyetçilik,

2. Ülkücülük,

3. Ahlâkçılık,

4. Toplumculuk,

5. İlimcilik,

6. Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik,

7. Köycülük,

8. Gelişmecilik ve Halkçılık,

9. Endüstricilik ve Teknikçilik”tir.

Merhum TÜRKEŞ, DOKUZ IŞIK'ta da şöyle yazıyor:“Amacımız,millî sınırlarımızın içinde yaşayan yurttaşlarımızı,hiç bir ayırım yapmaksızın,din, mezhep ve ırk farkı gözetmeksizin kucaklamak,sevmek,insanca yaşama şartlarına kavuşturmaktır.Millet ve ülke bütünlüğümüzü bölücü,her türlü sınıfçı, mezhepçi ve ırkçı sistemlerin amansız düşmanıyız.Sınıfçı sosyalizme, kapitalizme,bunların birer sapması olan komünizme,faşizme ve nasyonal sosyalizme karşıyız.Başka milletlerin bir kültür ve tarih ürünü olan bu yabancı ideolojilerin Türk devlet felsefesinde yeri yoktur.”

Birçok sohbetlerimizde konu edildiği an herkesin “OKUDUM” demesini,gerçekte bir kere açıp bakmadığını görüyoruz.Kendisini geliştirmeyen insan kimseye faydalı olamaz.Proje üretemez.Bulunduğu yeri boş yere işgal etmekten öteye gidemez.Türk Milliyetçiliği sorumluluğu olan bir fikirdir.Siyasi alanda ki parti MHP Türk Milletinin ihtiyaç duyduğu konuları geliştirir.Kamuoyunu bilgilendirir.Bulunduğu kurum ve kuruluşlarda eyleme geçer.MHP değerlendirilirken düşünülerek değerlendirilmelidir.Her alanda ülke yönetimine faydalar sağlayacak konular vardır.Türk Milletini ve Türkiyeyi aydınlık günlere hızla taşıyacak formüller ile doludur.Dış mihrakların saldırısı da bu sebeptendir.Dış saldırılar,içeride ki işbirlikçileri vasıtasıyla Türk Milletinin bireylerini algı ile yanlışa yönlendirmektedir.Her aklı başında insanın okuyup anlayabileceği bir fikir kitabıdır.

ÜLKÜCÜLER her sıkıntılı dönemde olduğu gibi yine Türk Milletinin yanındadır; CHP ile ülke menfaati ortak olup bir işbirliğine girse suçlanır.Ötekiler parti yetkilileri kızarlar.AKP ile ülke menfaatinde bir araya gelirse suçlanırlar.Fikrinin siyasi merkezi MHP ile beraber hareket edince bile suçlanırlar.Diğer siyasi partililer tarafından suçlanırlar.

Ülkücü hareket ve MHP “Gelecek seçimler değil, gelecek nesiller” diyerek gençlik yetiştirmiştir.Dışarıda ki Gazelciler sizin derdiniz nedir.Íşiniz yok mu sizin.Ülkücüler MHP ile yollarına devam ediyorlar.Herkes yoluna gitsin aklı kadar konuşsun.Vesselam .

Emir ŞENOLOKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

Akkışla Genel Seçim Anketi

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir