Haber Kritik
» Ülkücü İradeye Tavsiyeler

Ülkücü İradeye Tavsiyeler

Senelerce her konuda aldatılmaya çalışıldınız.Kimse önünde eğilmeyin. Kimsenin tuzağına takılmayın.Sizler bilimde fende en iyisi olanlarsınız.Ülkücü okur araştırır ve sonucunu görmediği yola koyulmaz.
Paylas
Ülkücü İradeye Tavsiyeler
Magazin - 17 Eylül 2017, Pazar 18:40:36
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Dalından koparılan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder”.A.TÜRKEŞ

İslam ahlak ve fazileti ile donatılmış gençler nesiller yetiştirmek olmalı en büyük idealimiz.Sizler kutlu bir davanın insanlarısınız.Yola çıkarken dedikodulara kulaklarınızı tıkadınız.Türk Milletinin ve bütün insanlığın kurtarıcısı olarak yetiştiniz.

Bir büyüğümüzün seneler önce söylediği söz.“Ben Türk Milletini,Sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, Rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, Ahlaktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum”. “Sizlere kolay bir başarı, vaad ediyorum. Kısa zamanda bir iktidar umanlar bizimle yola çıkmasınlar. Yolumuz uzun ve çetindir. Bu yolda karşınıza menfaat teklifleri, tehditler ve daha bir yığın engel çıkacaktır. Bu çetin yolda dayanabilecekler, bizimle gelsinler. Cesur olanlar, kuvvetli olanlar, gerçekten inananlar kafilemize katılsınlar”.A.TÜRKEŞ

Türk milliyetçiliği ülküsü ile düşünen ve yaşayan her dost ile paylaşmak istediğim bir konu var.Türk milleti zor günler yaşıyor diye düşünüyorsak, asgari müşterek bir nokta bulup bir ve beraber olmanın,siyasal birliğin,dirliğin sağlanmasında herkes birbiriyle yarışmalıdır.Ülkücülerin ortak bir konuları olduğunu zannediyorum.Vatanın bölünmez bütünlüğü.Milletin birliği.Vatanı temsil eden bayrağın şanla şerefle dalgalanması.

Resmi dilin Türkçe olması.Minarelerden ezanların susmaması.İnanan her ülkücünün,her kesimden vatandaşa karşı daha duyarlı olunması.Gönüllerin kuşatılması.Türk milliyetçiliği ülküsünü güden herkesin savunması gereken konudur.Fikri düzeyde bu ölçüler ile kendi hayatımızı yaşamalıyız.Herkesten illa böyle olmalısın diye diretmeden,ana konularda anlaşarak beraber hareket edebilmeliyiz.Hele şu günlerde ülkenin birliğe ve beraberliğe ihtiyacını göre göre içerideki teferruatlarla uğraşmamalıdır ülkücü.Ülkücülüğü bir meslek olmaktan çıkarmalı,hayat nizamı haline dönüştürmelidir ülkücü.

Ülkücü eskimeden kendini yenilemeli ve Türk dünyasını geleceğe taşıyacak yapıyı kurmalı.Ülkücüler;Birliğinizi bozacak her türlü davranış dışarıdan gelen nifaktır.Siz ki nizamı alem dediniz .Türk birliği dediniz.Bu uğurda tavrınızı ve tarafınızı belirlediniz.Şimdilerde içinize sizden ”GİBİ” görünenleri ve çakalları sokmayınız.Türk milleti sizi bekliyor.Lütfen dedikodu ve sonunun nereye varacağını hesaplayamadığınız tartışmalara girmeyiniz.Siyasi iktidarınızı tamamlayınız.

Senelerce her konuda aldatılmaya çalışıldınız.Kimse önünde eğilmeyin. Kimsenin tuzağına takılmayın.Sizler bilimde fende en iyisi olanlarsınız.Ülkücü okur araştırır ve sonucunu görmediği yola koyulmaz.İdealleri hep yüksektir. Bir tek Allaha kuldur.Aklını kullanarak bu aziz Türk milletinin geleceğini kurmalıdır.

Yakın siyasi çalkantılara bakarsanız göreceksiniz ki herkes bireysel ve çıkarcı olmuştur.Mazlum Türk milletinin çıkarlarını koruyacak olanlar da sizlersiniz.

"Ülkücüler, insanlık âlemi içinde ne uşak olmayı, ne de başkalarını uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır."A.TÜRKEŞ

“Bir fikre, bir ideolojiye, kendisinden daha üstün bir fikirle karşı çıkılır. Karşı fikir kaba kuvvetle ezilemez.Milliyetçilik;reaksiyon değil,aksiyondur.TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur. Mülkiyetin; başkalarını sömürme,ezme aracı olarak kullanılmasına karşıyız.
Milliyetçilik ülküsü, ideolojisi her türlü sınıf sistemlerine karşıdır.Fikir, iman, ülkü aşkı, İnsanları güçlü yapan bunlardır. Biz ne başkalarına uşaklık etmek, nede başkalarını uşak olarak kullanmak istemeyiz.
Taklitçilik bir nevi hırsızlıktır.Dokuz Işık Doktrini, derin bir insan sevgisi ve insan haysiyetine saygı ile bağlı olma isteğini içerisinde taşır”.

“İnsanlık aleminin en şerefli bir ailesi Türk Milletidir.Türk Töresi, Türk Ülküsünün ayrılmaz bir parçasıdır.Ülküsüz insan çamurdan farkı olmayan bir varlıktır. Ahlakçılık anlayışımız,Türk Ahlakı ve Müslümanlık inancından meydana gelmiştir.İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkar etmek ihanettir.Bunun terside aynı derecede gaflet ve ihanettir”.A.Türkeş

“Türkün en önemli vasfı teşkilatçılığıdır.Kendi planımıza tabi olacağız.İnsanlar; yoksulluğa, açlığa, susuzluğa tahammül ederler.Fakat adaletsizliğe,hor görülmeye aşağılanmaya asla müsaade,müsamaha etmezler.Hepiniz birer Türk Bayrağısınız.Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin,yere düşürmeyin”.A.Türkeş

Emir ŞENOL

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
39
MİLLET İTTİFAKI
35

Toplam Oy:74

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

FaceBook

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir