Haber Kritik
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
36228
MİLLET İTTİFAKI
35995

Toplam Oy:72223

» Yavuz Ağıralioğlu:Cumhurbaşkanı Maaşını Sorgulamadan Önce...

Yavuz Ağıralioğlu:Cumhurbaşkanı Maaşını Sorgulamadan Önce...

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu
Paylas
Yavuz Ağıralioğlu:Cumhurbaşkanı Maaşını Sorgulamadan Önce...
Yaşam - 24 Ekim 2019, Perşembe 20:51:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Millî Savunma Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama ile gelinen noktayı kısmî şerhler ile birlikte takip ettiklerini ifade eden Ağıralioğlu;

“Hem ABD hem Rusya ile varılan mutabakatların olumlu taraflarını, 82 milyonun birliği ve selameti için korumamız gerektiğinin idrakindeyiz. Fakat millî meselelerde destek vermek kadar, kimi kaygılarımız olduğunda bu kaygılarımızı kamuoyuyla paylaşmak da ‘sorumlu ve yapıcı muhalefet anlayışımızın’ bir icabıdır.

Bu minvalde;

ABD ve Rusya’nın bilek güreşi yaptığı bir coğrafyada, bizim için hayati olan ‘Güvenli bölgenin bizim kontrolümüzde olan sınırları’ tam olarak nereleri kapsamaktadır? Terör örgütlerinin, Güvenli bölgenin altında var olmalarına ve nefes alıp kök salmalarına müsaade edilecek midir?

Teröristlerin silahları ile geri çekilecek olmaları bir problem değil midir? Toplanacağı varsayılan silahların ne şekilde ve nasıl toplanacağına dair bir planlama neden çizilmemiştir?

Soçi Mutabakatı’nda Kamışlı bölgesinin -Suriye’nin hava üssü sebebiyle- kapsam dışında tutulmasının ilerideki mahzurları iyice düşünülmüş müdür?

Suriye Devleti ve Şam Hükûmeti ile ilişkilerimiz bundan sonra nasıl olacaktır? Rusya ile varılan mutabakat neticesinde, Esad Rejimi ile doğrudan ve resmi bir temasımız olacak mıdır? Bölgenin istikrarını ve güvenliğinin sürdürülebilirliğini tesis etmek için, bir yönüyle Suriye Rejimi ile zımnen masaya oturmamız anlamına da gelen bu mutabakatın artçı sonuçları neler olacaktır?

Sınırımızın hemen dibindeki İdlib problemi nasıl çözülecektir? Rusya ile aynı istikamette bakmadığımız bu ciddi meselede ne şekilde tavır alınacaktır?

Suriyeli misafirlerimizin vatanlarına dönüşleri hangi kıstaslar çerçevesinde ve zaman diliminde gerçekleştirilecektir? Operasyonun başında öncelikli hedeflerimiz arasında yer alan ve mutabakatın 8. maddesinde yer verilen mültecilerin geri dönüşü hususu ‘gönüllü geri dönüşlerin kolaylaştırılması’ gibi yuvarlak ifadelerle askıda mı bırakılacaktır?

Yakın tarihimizin en büyük utanç vesikalarından biri olan Süleyman Şah Türbesi’nin yerinden taşınması hadisesi, güvenli bölge içerisinde kalan Karakozak’taki aslî yerine bu süreçle birlikte getirilerek telafi edilecek midir?” dedi.

SURİYE’DEKİ SÜRECİN, ARTIK ABD’NİN “TASALLUTUNDAN” DAHA ÇOK RUSYA’NIN “TASARRUFUNA” GEÇMİŞ OLDUĞU GÖZÜKÜYOR.

Ağıralioğlu, “Bu yeni durum, beraberinde yeni yaklaşımlara ve memleketimizde daha güçlü bir birlikteliğe bizi mecbur kılmaktadır. Milli birlik ve beraberliğimizi perçinleyecek adımlar atmak ve Kahraman Mehmetçiğimizin gücünü, sahadaki varlığını diplomatik maharetsizlikle heba etmemek hükûmetimizin en öncelikli vazifesidir.

Türk tarihi ve diplomasisi açısından mektup hadsizliğindeki zilleti, bütün milletimiz adına utanç verici buluyoruz. Bu hakaretamiz tavrın görmezden gelinmesini, sineye çekilmesini asla kabul edemeyiz. Daha evvel de ifade ettiğimiz gibi her türlü müeyyide seçeneği masada olmalıdır. Devlet geleneğimiz ve teamüllerimizden yola çıkarak, bilmekteyiz ki Türk Devleti bu hadsizliğe mukabele etmekte tereddüt etmez. İktidar da Türk Milleti’nin menfaatlerini sonuna kadar savunmaktan asla feragat etmemelidir. Güvenliğimizi tehdit eden herhangi bir hadise karşısında irade göstermemizin gerekli olduğu anlarda veyahut bölgedeki denklem içerisinde kullanmamız gereken etkin ve aktif pozisyonumuz her gündeme geldiğinde, ekonomimiz ile tehdit ediliyor olmaktan ziyadesiyle muzdaribiz” ifadelerini kullandı.

Türk Milleti’nin haklarını savunabilmek için, Türk ekonomisinin çok güçlü olmak mecburiyeti olduğunu belirten Ağıralioğlu, “Bütün üretim imkânları, sermaye birikimi, yatırım planlamaları ve teknolojik gereçleri, yapısal reformları ile mücehhez güçlü bir ekonomik yapıyı tesis etmeliyiz. İhalelerinde kurallara riayet edilmeyen, tanıdığı olanın problemini çözdüğü, garibanın naçar kaldığı bir devlet ayağa kalkamaz. Askerimizi yöneten kurmaylarımızın asker olması nasıl önemliyse ekonomiyi yöneten kurmaylarımızın da işlerinde ehil olması aynı derecede önemlidir. Parti devletinde dahi görülmeyecek uygulamaların var olduğu, beş bin yıllık devletimizin ancak akraba devleti denilebilecek bir organizasyon haline getirilmesi nezdimizde hicran sebebidir. Nepotizmden arındırılmış, adaletin ve liyakatin tam manasıyla vücut bulduğu bir devlet yönetimi aciliyet arz etmektedir” şeklinde konuştu.

Ağıralioğlu sözlerinin devamında, “Liyakatin istihdam edildiği, yapısal reformların gerçekleştirildiği şeffaf bir yapı oluşturmalıyız. Çünkü hem dışarıdan gelebilecek ekonomik tehditlere karşı Türk ekonomisini muhkem hale getirmiş oluruz hem de son dönemde işsizlikteki rekor seviyenin, döviz kurundaki ve faizlerdeki yüksekliğin, cari açığın, 3 milyondan fazla insanımızın hesaplarına getirilen hacizlerin, 20 milyona varan icra dosyasının ve gelir dağılımındaki adaletsizlikte Avrupa’da 1. Sırada olmamızın

sebeplerini ortadan kaldırmış oluruz. Vakarımıza ziyan işlerin önüne ancak bu şekilde geçilebilir. Ekonomimizi toparlayamaz ve muhkem hâle getiremez isek, dış politikada yeterince kuvvetli olamayacağımız gerçeği acı bir hakikattir.

İşsizliğin bu denli tırmandığı günümüzde, ekonomik verilerin yalnızca birer rakam ifade etmediğine müdrik olmak lazımdır. Negatif her rakamın arkasında mahcup bir babanın, gözü yaşlı bir annenin, kalbi kırılmış bir çocuğun, dağılmak üzere olan bir ailenin olduğu mesuliyetini omuzlarında hisseden bir devlet ciddiyetine ihtiyaç vardır. Bu ciddiyetle bir kez daha altını kalın harflerle çizelim ki; Suriye’nin tamamı güvenli bir bölge olana ve Suriyeli misafirlerimiz evlerine sağ salim dönene kadar, sahadaki etkinliğimiz ve “ekonomik bağımsızlık mücadelemiz” var gücüyle devam etmelidir ” dedi.

İYİ PARTİ İÇİN, SURİYE MESELESİ SİYASİ BİR MESELE DEĞİL, BİR DEVLET VE MİLLET MESELESİDİR.Sınırımızda bir PKK/terör devleti oluşturulmasına hiçbir şartta razı olmayacaklarının altını çizen Ağıralioğlu, “Hükûmet olduğumuzda, bu konudaki kararlılığımızdan zerre taviz vermeyeceğimizi milletimizin bilgilerine bütün açıklığımızla arz ederiz.

İYİ Parti olarak, Millî Savunma Bakanlığımızın dün akşam yaptığı açıklamasındaki;

‘5. Türkiye, sınırlarının güneyinde bir terör koridorunun oluşmasına asla müsaade etmeyecek ve terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

6. Böylece Bölgede bir barış koridoru oluşturmak suretiyle yerlerinden edilmiş Suriye’li kardeşlerimizin gönüllü ve güvenli bir şekilde evlerine ve topraklarına dönmesi sağlanacaktır.’ maddelerinin ve “Soçi Mutabakatı’nın” neticelerinin, milletimiz adına takipçisi ve bu istikametteki her doğru adımın da destekçisi olacağız” dedi.

Ağıralioğlu açıklamasını şu sözlerle bitirdi: “Sözlerimizi Rusya’nın dahi hâlâ atıf yapmak mecburiyetinde kaldığı, bizim de mecburen tutunduğumuz Adana Antlaşması’nın mimarlarına teşekkür ederek bitirelim. Şimdilerde kıymetleri daha iyi anlaşılan, Türk Hariciyesinin tecrübeli diplomatlarına, bütün devlet ricâline, saygıyla, hürmetle…

Türk Devleti, tarihi birikimi ve tecrübesi ile ayaktadır. Kıyamete kadar da ayakta kalacaktır. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin ”Açıklamadan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşının artmasına ilişkin ne düşünüyorsunuz sorusuna “Bundan daha mühim olanın Ordu Belediye Başkanı’nın 250 bin TL olarak ifade edilen maaşı var. Huzur hakkı adı altında esas maaşından fazlaca miktarda maaş alan kişilerin akrabalık bağları, parti içi ilişkileri tespit edilsin. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşından ziyade bunların sorgulanması gerek. Bu kadar geçim zorluğunun olduğu bir dönemde ‘bir kere bu günahtır’ diye duymayacak mıyız? Millete eziyet, kendine minnet anlayışı sona ermeli, bir an önce nimet ve külfet dengesi sağlanmalı” dedi.

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Foto GaleriTÜMÜ
Video Galeri
Video GaleriTÜMÜ
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Kime Verirdiniz?
CIP 0 - CRZ 0
CUMHUR İTTİFAKI
36228
MİLLET İTTİFAKI
35995

Toplam Oy:72223

ÇOK OKUNANLAR

ŞANS OYUNLARI


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

Gazeteler:

Hava Durumu


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ :

Bekleyiniz
İçerik Yükleniyor...

SON YORUMLAR

BURCLAR


Yukleniyor
İçerik Yükleniyor...

E-Posta Listesine Katıl

E-Posta Adresi:

Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Haber Kritik- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Haber Kritik Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin haberkritik@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir